SEO Hakkında Sık Sorulanlar

White Hat vs Black Hat SEO nedir?

Beyaz şapka SEO ve siyah şapka SEO terimlerini duymuş olabilirsiniz. İyi adamların beyaz şapka giydiği ve kötü adamların siyahlar giydiği eski zamanlardan kalma ipucunu alarak, beyaz şapka ile siyah şapka SEO arasındaki fark, kabul edilen SEO uygulamaları ile daha az etik olarak görülenler arasındaki farktır.

Devamını Oku

Yapısal veriler ve zengin snippet’ler

Müşterilerimden biri son zamanlarda web sitelerini, tüm hesaplarda, web sitelerinin önceki sürümlerinden daha hızlı ve daha iyi optimize edilmiş yeni bir teknoloji yığınına taşıdı. Taşıma işleminden önce, bu müşteri Google’ın arama sonuçlarında çok sayıda zengin snippet’ten yararlandı. Özellikle, anahtar sayfalarının çoğunda yıldız derecelendirme snippet’leri vardı, göç ettikten sonra, bu yıldız puanlarının tümünü hızlıca kaybettiler. Ve nedenini anlayamadık.

Devamını Oku

Dofollow mu yoksa Nofollow mu ?

Dofollow mu yoksa Nofollow mu  Sorusu ?

Ne zaman arama motoru optimizasyonu hakkında kon

uşursak, ortak sözcüklerden bazıları noindex, doindex, nofollow, dofollow, meta robotlar ve benzerleridir. Tüm kelimeler SEO kitabında eşit öneme sahiptir. Bu yazıda Nofollow ve Dofollow hakkında açıklamalar yapacağım. Özellikle de SEO’da yeni olan ya da Nofollow ya da dofollow hakkında hala net olmayan kişiler için bu makalemin faydalı olacağını düşünmekteyim.

Devamını Oku