White Hat vs Black Hat SEO nedir?

Beyaz şapka SEO ve siyah şapka SEO terimlerini duymuş olabilirsiniz. İyi adamların beyaz şapka giydiği ve kötü adamların siyahlar giydiği eski zamanlardan kalma ipucunu alarak, beyaz şapka ile siyah şapka SEO arasındaki fark, kabul edilen SEO uygulamaları ile daha az etik olarak görülenler arasındaki farktır.

White hat SEO, şu ana kadar konuştuğumuz tüm SEO uygulamalarını içeriyor ve bu da site optimizasyonu için uzun vadeli bir yaklaşım benimsiyor ve kullanıcı deneyimine ve insanların neye ihtiyacı olduğuna odaklanıyor.

Buna karşılık, siyah şapka SEO kısayolları ve oyun arama motorlarını almaya çalışmakla ilgilidir. Dikkatli olun: Bu nadiren çalışıyor ve siyah şapka blog mesajları ve içeriği cezalandırılabilir.

Önlemek için siyah şapka SEO uygulamaları şunlardır:

  • Anahtar kelime doldurma
  • İnce içerik
  • Otomatik yorum spam’i
  • İçerik notu
  • Gizleme, gizli metin ve giriş sayfaları
  • Gizli yönlendirmeler ve kötü amaçlı site davranışı
  • Bağlantı şemaları

Kılavuzumuzda beyaz şapka vs siyah şapka SEO hakkında daha fazla bilgi edinin .

Google arama sonuçları kişiselleştirilmiş mi?

Ara sıra. Google, Google hesabınıza giriş yapmanızı ve Chrome tarayıcınıza bağlamanızı teşvik eder. Ayrıca arama geçmişinizi de toplar. Bu kişiselleştirilmiş arama sonuçlarına neden olabilir. Bunu önlemek istiyorsanız, gizli veya gizli bir pencerede arama yapabilirsiniz, böylece gerçek resmi SEO’da edinebilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu öldü mü?

Mark Twain’in bir zamanlar dediği gibi, SEO’nun ölümü büyük ölçüde abartılıydı. Gördüğünüz gibi, artık işe yaramayan bazı SEO uygulamaları var. Ancak, bu kılavuzda çalışan SEO uygulamaları hakkında da birçok bilgi var. Ve biz onların işe yaradığını biliyoruz, çünkü onları da kullanıyoruz.

Google arama sonuçlarının zirvesine nasıl geçersiniz?

İşte gerçek şu ki, sadece bir site belirli bir anahtar kelime için bir numara olabilir ve orada çok fazla rekabet var. Ancak sitenizi optimize etmek, sıralamanın her zaman değiştiği gibi, hangi sitenin farkına varabilir. Ayrıca, ilk 3’te veya en azından ilk sayfada olduğunuz sürece, kullanıcıların bulup tıklaması için bir şansınız olur. Tıklamadan sonra ihtiyaç duydukları şeyleri sunarsanız, bu terim için gelecekteki aramalar için alakalı olma şansınızı artırır.

SEO neden bu kadar önemli?

SEO’ya bakmazsanız, orada trilyonlarca bağlantı arasında kaybolabilirsiniz. SEO, müşterilerinizin kullandığı terimler için sıralamada bir şans verir, böylece daha iyi işler yapabilirsiniz.

Bu kadar!

Artık SEO ile ilgili bildiğimiz her şeyi biliyorsunuz ve bu kılavuzu güncellemeye devam edeceğiz, böylece her zaman SEO’nun daha kolay hale getirilmesi için en yeni en iyi uygulamaları ve kuralları aldık.

Ardından, işinizi daha da fazla büyümeye teşvik etmenize yardımcı olmak için pazarlama ve büyüme hacklemelerini e-postayla göndermek için kılavuzlarımıza göz atın. Daha fazla ipucu ve kılavuz için Facebook ve Twitter’da bizi takip edin .

Bir önceki yazımız olan Mobil SEO Nedir? başlıklı makalemizde mobil seo hakkında bilgiler verilmektedir.